+90 212 563 97 36
info@istelsan.com.tr

Network Kurulumu

Bilişim sistemleri çözüm ortağınız

Network Kurulumu

Network Ağ Kurulumu

Yakın mesafede bulunan bilgisayarları birbirine bağlamak olarak bilinen fakat network denince kapsamlı bir haberleşme alt yapı olan network ağ kurulumu dakın veya uzak noktalarda bulunan bilgisayarları bir veya daha çok networkde toplayıp birbirleri ile haberleşmesine imkan sağladığımız çözümlere Network Ağ kurulumu demekteyiz. Hastaneler, İş yerleri, internet cafeler, eğitim merkezleri ya da birden fazla bilgisayarın bulunduğu evlerde network ağ kurulumu yapılabilmektedir.

Network Ağ Kurulumu Yapmanın Avatajları

Hertürlü ölçekteki şirketler için network ağ kurulumu birçok avantaj sağlamaktadır. İki ya da daha fazla bilgisayarın bulunduğu yakın veya uzak alanlarda, bilgi paylaşımını hızlı bir şekilde yapmak ve önemli bilgileri ortak alanda toplamak, veri paylaşmak, veri kaybı gibi sorunların da önüne geçilmektedir. Network ağ kurulumu yapmanın avantajlarına gelirsek genel olarak şöyledir:

  • İşletmeler için bilgi paylaşımı hızlı, sorunsuz ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanır.
  • Olası veri kayıplarının önüne geçilir.
  • Ağ güvenliği kapsamlı bir şekilde sağlanır.
  • Ağ filtrelemesi yapılarak izinsiz kişilerin sizin ağınıza girmeleri engellenir.
  • Ağ yönetimi ile ağınıza dahil kullanıcıların sizin belirleyeceğiniz yetkiler çerçevesinde kullanımlarını sağlamalarına imkan verilir.

Network Ağ Kurulumu Nasıl Yapılır?

Network ağ kurulumunun başarılı bir şekilde yapılabilmesi için belirli aşamalar ile ilerlenmesi şarttır. Ağ kurulumu yapılırken izlenen aşamalar şöyledir:

  • Network ağ kurulumu yapılmadan önce, alt yapı ve ihtiyaçlar analiz edilir.
  • Kurulum çalışmalarına başlamadan önce o anki ihtiyaçların yanı sıra, ilerleyen dönemlerde ortaya çıkabilecek ihtiyaçlarda göz önünde bulundurulur.
  • Gerekli alt yapı çalışmaları belirlendikten sonra; donanım, yazılım ve destek anlamında sorunsuz ilerleyebilecek bir sistem oluşturulur.
  • Ağ kurulumu sırasında, donanımsal ihtiyaçların kalitesi ve yerleşimi son derece önemlidir. Bu nedenle kablolu kurulumlarda, kablo uzunlukları, kablo kalitesi, switchlerin özelliklerinin yeterli ve dayanıklı olması ayrıca herhangi bir sorun yaratmayacak şekilde konumlandırılması gereklidir.
  • İhtiyaçlar doğrultusunda, network ağ kurulumu alanında uzman olan ekipler tarafından kurulum işlemi tamamlanır.
  • Kurulumun ardından her bilgisayar kontrol edilir ve sorunsuzca kurulumu yapılan network ağı teslim edilir.

 

Network ağ kurulumu konusunda kapsamlı çalışmalar yapan ve güvenli çözümler üreten İstelsan Telekomünikasyon, ihtiyaçlarınız doğrultusunda gelişmiş alt yapı hizmetleri sunar. Kurulum işleminizi sağlayarak kurulum sonrası bakım desteği de sağlamaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir